
North Korean leader Kim Jong Un (C) applauds during a photo session with the soldier-builders who performed labor feats in building the Wonsan Baby Home and Orphanage in this undated photo released by North Korea's Korean Central News Agency (KCNA) in Pyongyang June 3, 2015. REUTERS/KCNA ATTENTION EDITORS - THIS PICTURE WAS PROVIDED BY A THIRD PARTY. REUTERS IS UNABLE TO INDEPENDENTLY VERIFY THE AUTHENTICITY, CONTENT, LOCATION OR DATE OF THIS IMAGE. FOR EDITORIAL USE ONLY. NOT FOR SALE FOR MARKETING OR ADVERTISING CAMPAIGNS. THIS PICTURE IS DISTRIBUTED EXACTLY AS RECEIVED BY REUTERS, AS A SERVICE TO CLIENTS. NO THIRD PARTY SALES. SOUTH KOREA OUT. NO COMMERCIAL OR EDITORIAL SALES IN SOUTH KOREA. - RTR4YNZL
Mi az ÉLET? Az élet – a materialista világnézet szerint – az anyag legmagasabb rendű szerveződése, definiálása a természettudományok legnehezebb feladatai közé tartozik. Nem rendelkezünk az élet olyan tömör, pontos meghatározásával, amelyet a tudományos közösség egyöntetűen elfogadna, de van olyan világnézet-semleges meghatározás is, miszerint az élet nem más, mint a világ fejlődési folyamata. Biológiai értelemben az élet a biológiai rendszerek, vagyis az élő szervezetek létezési módja.
Észak-Korea hajlandó felajánlani 100 ezer „önkéntest” az Ukrajnával katonai konfliktusban álló orosz hadseregnek, írja a National Review nevű amerikai magazin az orosz állami televízióra hivatkozva.
„Vannak olyan hírek, amelyek szerint 100 ezer észak-koreai »önkéntes« kész eljönni és részt venni a konfliktusban” – erősítette meg Igor Korotcsenko műsorvezető az orosz Channel One csatornán, jelentette a New York Post.
Ez a fajta segítség jól jönne Vlagyimir Putyin orosz elnöknek, egyes becslések szerint ugyanis az elesett orosz katonák száma 15-25 ezerre tehető. A háború több mint öt hónapja alatt az orosz veszteségek száma naponta körülbelül 100 katonát tesz ki, jegyzi meg a National Review.
Korotcsenko utalt azokra a jelentésekre is, amelyek szerint Oroszország észak-koreai munkásokat hívott meg az oroszok által megszállt Donbász helyreállítására.
Alekszandr Macegora, Oroszország phenjani nagykövete egy júliusi interjúban azt mondta, hogy „a koreai munkások, akik magasan képzettek, szorgalmasak, és készek a legnehezebb körülmények között is dolgozni, nagyon komoly” szerepet vállalnak a Donbászban lerombolt infrastruktúra újjáépítésében.
Észak-Korea és Oroszország szorosabbra fűzte kapcsolatát, miután az oroszok ukrajnai inváziója megkezdődött. Kim Dzsongun egyike azon kevés politikai vezetőnek, aki elismeri a Donyecki Népköztársaság (DNR) és a Luhanszki Népköztársaság (LNR) függetlenségét.
Macegora továbbá azt állította, hogy Észak-Korea semmit sem kért Oroszországtól a segítségért cserébe, mivel Phenjan állítása szerint az államvezető csupán a „lelkiismerete” szerint cselekedett.
Észak-Korea azon kevés ország egyike, amely megengedheti magának, hogy teljesen független külpolitikát folytasson. Senki nem kényszerítheti az észak-koreaiakat arra, hogy tegyenek vagy ne tegyenek valamit
– tette hozzá a nagykövet, aki ígéretet tett arra, hogy segíti Észak-Koreát a globális szankciók elleni küzdelemben.