Mi az ÉLET? Az élet – a materialista világnézet szerint – az anyag legmagasabb rendű szerveződése, definiálása a természettudományok legnehezebb feladatai közé tartozik. Nem rendelkezünk az élet olyan tömör, pontos meghatározásával, amelyet a tudományos közösség egyöntetűen elfogadna, de van olyan világnézet-semleges meghatározás is, miszerint az élet nem más, mint a világ fejlődési folyamata. Biológiai értelemben az élet a biológiai rendszerek, vagyis az élő szervezetek létezési módja.
A náci Németországban a hétköznapi élet minden területén korlátozni, szabályozni, irányítani akarták az embereket, a párt, az ideológia elvi iránymutatásai alapján, vagy csak éppen simán Hitler egyedi akaratának megfelelően. Erre rengeteg példát be lehetne mutatni, de itt most mi csak az ajánlott, és nem ajánlott ételekről írnánk pár mondatot.
Tehát a hitleri 3. birodalom ajánlása szerint az alábbi ételek kerülendők:
- nem javasolt a húsfogyasztás, csak mértékkel
- alkoholt is csak mértékkel
- fehér kenyér
- és egyértelműen nem javasolták a vajat
- ( a videón ( volt egy videó, onnan szereztük az információkat, de sajnos tiltotta a youtube ) a banán is ezen az oldalon található, amiről sajnos csak ennyi információnk van nekünk is )
Amit pedig ajánlottak az embereknek:
- sok friss gyümölcs, zöldség
- burgonya
- barna kenyér
- magvak, és hüvelyesek
- sütésre, az olívaolajat javasolták
A vegán, vagy paleo étkezés gyökerei a náci Németországig nyúlnak vissza .
„Hagyjuk ételeinket a lehető legtermészetesebben ( legtermészetesebb formában )” – ez volt a szlogen Werner Kollath náci orvos által terjesztett propagandában, 1942-ben.
“A nácik nagyon foglalkoztak az árja test regenerációjával, ezért nagy lendületet adtak nekik, hogy az embereket egészségesebb életmódra ösztönözzék” – mondja Dr. Corinna Treitel, a Washington Egyetem történészprofesszora.
A második fő ok, amiért a nácik a természetes táplálkozást propagálták, az az aggodalmuk, hogy egy újabb világháborút éhezés miatt veszítenek el.
“Az éhség volt az egyik olyan dolog, ami legyőzte őket az első világháborúban, és nagyon szerettek volna gondoskodni arról, hogy a németek “jól” étkezzenek a következő háborúban” – mondja Dr. Treitel.