Mi az ÉLET? Az élet – a materialista világnézet szerint – az anyag legmagasabb rendű szerveződése, definiálása a természettudományok legnehezebb feladatai közé tartozik. Nem rendelkezünk az élet olyan tömör, pontos meghatározásával, amelyet a tudományos közösség egyöntetűen elfogadna, de van olyan világnézet-semleges meghatározás is, miszerint az élet nem más, mint a világ fejlődési folyamata. Biológiai értelemben az élet a biológiai rendszerek, vagyis az élő szervezetek létezési módja.
A tészta főzés egy nagyon egyszerű dolog, legalább is eddig azt hittük mi is. Egy sztár séf ugyanis elárulta az 5 leggyakoribb hibát, amit mindenki elkövet, aki tésztát főz. Úgy gondoljuk, ennek a cikknek minden háziasszonyhoz el kell jutnia!
1. Kis edény
A legtöbben ha kevés tésztát főznek ki, csak akkora edényben tesznek fel vizet főni, amiben a tészta éppen hogy elfér. Ez azért nem jó, mert a megduzzadt tésztának helyre van szüksége, amit ha nem kap meg, akkor összefő és csomóssá válhat.
2. Só hozzáadása a vízhez
Szakértők szerint nagy hiba, hogy mindenki sós vízben főzi meg a tésztát. Bizonyos keretek között, ugyanis a sót csak akkor lenne szabad hozzáadni, mielőtt a tésztát a vízbe helyeznénk. Ha nem így cselekszünk és már a legelején sót adunk a főzővízhez, a tészta még több sót képes elnyelni, ami sem az ételnek, sem az egészségünkre nézve nem tesz jót.
3. Olaj hozzáadása a vízhez
Sokan azt hiszik, hogy ha olajat tesznek a vízhez, akkor megakadályozhatják, hogy a tészták összefőjenek. Ezzel az a probléma, hogy lehet megakadályozza az összeragadást, viszont így a tészta olajos marad és a szósz nem ragad majd hozzá megfelelően. Ezt a problémát úgy is kiszűrhetjük, ha folyamatos kevergetés mellett főzzük a tésztát.
4. Főzés utáni lépés
Főzés után mindig öblítsük le hideg vízzel a tésztát, mert túl sok keményítő ragad meg a tetején, ami még sűrűbbé varázsolja a szószt.
Szerző: tudasfaja.com