Mi az ÉLET? Az élet – a materialista világnézet szerint – az anyag legmagasabb rendű szerveződése, definiálása a természettudományok legnehezebb feladatai közé tartozik. Nem rendelkezünk az élet olyan tömör, pontos meghatározásával, amelyet a tudományos közösség egyöntetűen elfogadna, de van olyan világnézet-semleges meghatározás is, miszerint az élet nem más, mint a világ fejlődési folyamata. Biológiai értelemben az élet a biológiai rendszerek, vagyis az élő szervezetek létezési módja.
Az alábbiakban 6 ábra figyelhető meg, amelyek általánosítva. az emberi test hízásra hajlamos területeit emelik ki, ez van a kipirosított résszel jelölve. A következőkben azt tudhatjuk meg, hogy milyen tényezők állhatnak annak hátterében, ha például combra, csípőre, vagy hasra hízunk.
1-es típus: egészségtelen, helytelen táplálkozás
A túl sok, zsírokban, cukrokban gazdag élelmiszerek fogyasztása elhízáshoz vezet. Ha viszont úgy döntünk, hogy egészséges ételeket eszünk, és naponta legalább fél órát mozgunk, hamarosan változást tapasztalhatunk, hiszen hétről-hétre kevesebbet fog mutatni majd a mérleg nyelve. Érdemes bevezetni a napi ötszöri táplálkozást, de kis adagokat fogyasszunk, és rendszeresen mozogjunk.
2-es típus: ideges gyomor
Azoknak, akik gyakran az ideges gyomor szindrómában szenvednek, hajlamosak több édességet fogyasztani az átlagnál, például csokoládéból. Nyilván, ez akkor fordul elő, ha feszült, stresszes helyzetben találják magukat. A problémát csak akkor lehet kezelni, ha ellazítjuk magunkat, megnyugszunk, és fokozatosan áttérünk az édességekről az édes ízű, de egészséges gyümölcsökre.
3-as típus: glutén
A problémát a gluténérzékenység okozza, ezért fokozatosan szoktassuk le magunkat a glutént tartalmazó készítmények fogyasztásáról, és kezdjünk el mozogni, tornászni. Ha olyan munkahelyen dolgozunk, ahol 8 órát ülni kell, óránként álljunk fel a székről, és pár percig mozgassuk meg végtagjainkat. Gyakori székrekedés, hasmenés esetén forduljunk orvoshoz a problémával, hogy ne váljon súlyosabbá a helyzet.
4-es típus: magas, rossz koleszterinszint
Ha a hasunkra hízunk, ez azért rossz hír, mert nagy az esélye, hogy magas a rossz koleszterinszintünk, ami keringési és légzési rendellenességeket okozhat. Le kell szokni a dohányzásról, a zsíros ételekről, és a kardioedzést is érdemes bevezetni a hétköznapokba.
5-ös típus: keringési problémák
Ha a csipőnkön, lábainkon hízunk meg, nagy az esélye, hogy nincs minden rendben a keringésünkkel. Ez örökletes is lehet, de a szülés után több nőnél is előfordul. A szaladás és a lépcsőzés segíthet a zsírpárnák elégetésében. Ha kezdenek elszaporodni a lábon lévő visszerek, érdemes orvoshoz fordulni a problémával.
6-os típus: mozgásszegény életmód
A mozgás mindenki életének szerves része kellene legyen, mert anélkül elhízunk, és megbetegszünk. Étkezzünk egészségesen, ne üljünk órákig a számítógép előtt, inkább fogadjunk örökbe egy helyes kutyust, és vigyük mindennap sétálni.
Forrás: filantrópikum