Mi az ÉLET? Az élet – a materialista világnézet szerint – az anyag legmagasabb rendű szerveződése, definiálása a természettudományok legnehezebb feladatai közé tartozik. Nem rendelkezünk az élet olyan tömör, pontos meghatározásával, amelyet a tudományos közösség egyöntetűen elfogadna, de van olyan világnézet-semleges meghatározás is, miszerint az élet nem más, mint a világ fejlődési folyamata. Biológiai értelemben az élet a biológiai rendszerek, vagyis az élő szervezetek létezési módja.
Eddig úton-útfélen azzal riogatták az ember lányát, hogy, ha már túl vagy a harmincon, ideje gyorsan legalább egyet szülni, mert a 35 év felett vállalt gyerekek nagy eséllyel valamilyen rendellenességgel születnek. A rémisztő hírek rögtön azzal kezdődtek, hogy vigyázni kell mert Down-koros lesz a pici. Úgy látszik, most ez az elmélet megdőlt.
Egy új kutatás szerint a 35 év feletti anyák esetében a születendő gyereke testi rendellenességeinek kockázata sokkal kisebb. A felmérés azt bizonyította, hogy az idősebb nők kisbabái sokkal ritkábban születnek testi fogyatékossággal. A Washingtoni Egyetem munkatársai több mint 76 ezer, második trimeszterben lévő kismama ultrahangfelvételeit és nőgyógyászati adatait tanulmányozták: 76 ezer kismamát, magzatát és annak testi-szervi fejlődését, eseteleges rendellenességeit vetették össze egymással, és egyéb statisztikákkal.
Kiderült, hogy a 35 év fölött szülő nők esetében sokkal kisebb (40 %/al) a rizikó faktor, mint a fiatalabb anyáknál. Az idősebbek esetében kevesebb az esélye annak, hogy a gyerek valamilyen testi fogyatékossággal szülessen. Egyedül a veleszületett szívproblémák esetében mutattak ki azonos esélyt a fiatalabb és a 35 évet betöltött anyukák gyerekei esetében.