Mi az ÉLET? Az élet – a materialista világnézet szerint – az anyag legmagasabb rendű szerveződése, definiálása a természettudományok legnehezebb feladatai közé tartozik. Nem rendelkezünk az élet olyan tömör, pontos meghatározásával, amelyet a tudományos közösség egyöntetűen elfogadna, de van olyan világnézet-semleges meghatározás is, miszerint az élet nem más, mint a világ fejlődési folyamata. Biológiai értelemben az élet a biológiai rendszerek, vagyis az élő szervezetek létezési módja.
Peking, március 19. (Reuters) – Egy magas rangú kínai kormánytisztviselő szombaton azt mondta, hogy a nyugati nemzetek által Oroszországgal szemben Ukrajna miatt bevezetett szankciók egyre “felháborítóbbak”.
Le Yucheng külügyminiszter-helyettes is elismerte Moszkva álláspontját a NATO-val kapcsolatban, mondván, hogy a szövetségnek nem szabad tovább terjeszkednie kelet felé, “sarokba kényszerítve” az Oroszországhoz hasonló atomhatalmat.
Kína még nem ítélte el Oroszország ukrajnai fellépését, és nem nevezte inváziónak, bár mély aggodalmának adott hangot a háború miatt. Peking ellenezte az Oroszországgal szemben Ukrajnával kapcsolatos gazdasági szankciókat is, amelyek szerinte egyoldalúak.
“Az Oroszország elleni szankciók egyre felháborítóbbak” – mondta Le a pekingi biztonsági fórumon, hozzátéve, hogy az orosz állampolgárokat “ok nélkül” fosztják meg a tengerentúli vagyontól.
“A történelem újra és újra bebizonyította, hogy a szankciókkal nem lehet megoldani a problémákat. A szankciók csak ártanak a hétköznapi embereknek, hatással lesznek a gazdasági és pénzügyi rendszerre… és rontják a globális gazdaságot.”
Oroszország „különleges hadműveletnek” nevezi Ukrajnában tett akcióit, amelyek szerinte nem terület elfoglalására, hanem szomszédja katonai képességeinek megsemmisítésére és az általa veszélyes nacionalistáknak tartott személyek elfogására irányul.
Joe Biden és Hszi Csin-ping pénteki felhívásában az amerikai elnök figyelmeztette kínai kollégáját a “következményekre”, ha Peking anyagilag támogatja Oroszország támadását – közölte a Fehér Ház.
Moszkva jogilag kötelező garanciákat követelt a NATO-tól arra vonatkozóan, hogy leállítja terjeszkedését és visszatér 1997-es határaihoz.
“Az abszolút biztonságra való törekvés (a NATO részéről) pontosan az abszolút nem biztonsághoz vezet” – mondta Le. “Még elképzelhetetlenebbek a következményei annak, ha egy nagyhatalmat, különösen egy atomhatalmat sarokba kényszerítenek.”
Riport: Ryan Woo