Mi az ÉLET? Az élet – a materialista világnézet szerint – az anyag legmagasabb rendű szerveződése, definiálása a természettudományok legnehezebb feladatai közé tartozik. Nem rendelkezünk az élet olyan tömör, pontos meghatározásával, amelyet a tudományos közösség egyöntetűen elfogadna, de van olyan világnézet-semleges meghatározás is, miszerint az élet nem más, mint a világ fejlődési folyamata. Biológiai értelemben az élet a biológiai rendszerek, vagyis az élő szervezetek létezési módja.
LVIV, Ukrajna, március 17. (Reuters) – Ukrajna elnöke nem változtatott azon álláspontján, hogy országa határait úgy kell elismerni, mint amilyenek a Szovjetunió 1991-es összeomlásakor voltak – közölte csütörtökön egy munkatársa.
Olekszij Aresztovics politikai tanácsadó megjegyzéseit annak a szóbeszédnek a megcáfolására születtek, amely arról szól, hogy Volodimir Zelenszkij elnök határmódosításokat tesz lehetővé annak érdekében, hogy megállapodás szülessen Oroszországgal az invázió befejezése érdekében.
Oroszország 2014-ben annektálta Ukrajnától a Krím-félszigetet, és Oroszország elismerte a kelet-ukrajnai Donbász területén lévő Luhanszk és Donyeck függetlenségi nyilatkozatait, amelyek felkeltek Kijev uralma ellen.
Ez a két régió és a Krím Ukrajna része volt, amikor 1991-ben kikiáltotta függetlenségét a Szovjetuniótól, és az Egyesült Nemzetek Szervezete továbbra is Ukrajna részeként ismeri el.
Zelenszkij többször is kijelentette, hogy nem fog kompromisszumot kötni országa “területi integritását illetően”
“Fő álláspontja nem változott” – mondta Aresztovics a nemzeti televízióban. “Soha nem adjuk fel nemzeti érdekeinket.”
Egy másik elnöki tanácsadó, Mykhailo Podolyak a lengyel médiának adott interjújában vázolta Ukrajna álláspontját.
“Az egyik kulcskérdés (a békemegállapodás szempontjából) továbbra is a területi kérdések megoldása a megszállt Krím-félszigeten és Donbászban” – mondta Podoljak az ukrán elnökség által kiadott interjúban.
“A megszállt területeket illetően Ukrajna álláspontja változatlan: az ország határait nem lehet megváltoztatni. Úgy gondolom azonban, hogy józannak kell lennünk. A Krím, Donyeck és Luhanszk Ukrajna része marad, de de facto nem irányítjuk őket, mivel jelenleg az orosz adminisztráció vezeti.” Azt mondta, erőfeszítéseket tesznek a “jogi képlet” megtalálására, de nem mondta el, hogy ez mit jelent.
Podoljak utalt arra is, hogy Oroszország megnövekedett kompromisszumkészségére utal, katonai akcióit “különleges műveletnek” nevezve, amelynek célja nem területek megszállása, hanem Ukrajna demilitarizálása és “denacizálása”.
“Azt mondhatom, hogy az orosz delegáció az utóbbi időben élesen megenyhült. Most objektívebben ítélik meg a világot, és nagyon korrekten viselkednek. Az orosz kormányban semmi durvaság vagy durvaság nem rejlik. Természetesen a világképük torzul a saját propagandájuk miatt, és a világnézetük is megtörtént.” – mondta Podolyak.