Mi az ÉLET? Az élet – a materialista világnézet szerint – az anyag legmagasabb rendű szerveződése, definiálása a természettudományok legnehezebb feladatai közé tartozik. Nem rendelkezünk az élet olyan tömör, pontos meghatározásával, amelyet a tudományos közösség egyöntetűen elfogadna, de van olyan világnézet-semleges meghatározás is, miszerint az élet nem más, mint a világ fejlődési folyamata. Biológiai értelemben az élet a biológiai rendszerek, vagyis az élő szervezetek létezési módja.
KUALA LUMPUR, április 8. ( Reuters ) – Malajzia szombaton kijelentette, hogy szilárdan elkötelezte magát amellett, hogy megvédje szuverén jogait és érdekeit a Dél-kínai-tengeren, miután Kína aggodalmának adott hangot a malajziai energiaprojektek miatt a tenger azon részén, amelyre Kína is hivatkozik.
Anwar Ibrahim malajziai miniszterelnök kedden azt mondta, Kína aggódik a Petronas állami energiacég tevékenysége miatt a Dél-kínai-tenger egy részén, amely Malajzia szerint az ő területe. Anwar kijelentette, hogy nyitott a Kínával folytatott tárgyalásokra, és bírálta az ellenzéket, amely szerint Anwar kockáztatja Malajzia szuverenitását.
A külügyminisztérium szombati közleménye szerint Anwar megjegyzése azt jelenti, hogy Malajzia azt szeretné, ha a Dél-kínai-tengerrel kapcsolatos összes kérdést békés módon, Malajzia álláspontjának veszélyeztetése nélkül oldanák meg.
“Malajzia kormánya egyértelműen és határozottan elkötelezett amellett, hogy megvédje Malajzia szuverenitását, szuverén jogait és érdekeit a dél-kínai-tengeri tengeri területein” – közölte a minisztérium.
Kína szinte a teljes Dél-kínai-tenger felett szuverenitást követel, amelyen évente mintegy 3 billió dollár értékű hajóforgalom folyik át. Malajziának, Bruneinek, a Fülöp-szigeteknek, Tajvannak és Vietnamnak vannak átfedő követelései.
A Petronas olaj- és gázmezőket üzemeltet Malajzia kizárólagos gazdasági övezetében (EEZ), és az elmúlt években többször találkozott kínai hajókkal. Kína egy „kilenc kötőjelből álló vonalra” hivatkozik a térképén, amely 1500 km-re délre kanyarog a szárazföldtől, és belevág Vietnam, a Fülöp-szigetek, Malajzia, Brunei és Indonézia kizárólagos gazdasági övezetébe.
Az Állandó Választottbíróság azonban 2016-ban úgy döntött, hogy a kilenc kötőjeles vonalnak nincs jogalapja.Anwar azt mondta, ezen a héten a Petronas folytatja tevékenységét a Dél-kínai-tengeren.A.
Ananthalakshmi tudósítása; Vágó: Robert Birsel