Mi az ÉLET? Az élet – a materialista világnézet szerint – az anyag legmagasabb rendű szerveződése, definiálása a természettudományok legnehezebb feladatai közé tartozik. Nem rendelkezünk az élet olyan tömör, pontos meghatározásával, amelyet a tudományos közösség egyöntetűen elfogadna, de van olyan világnézet-semleges meghatározás is, miszerint az élet nem más, mint a világ fejlődési folyamata. Biológiai értelemben az élet a biológiai rendszerek, vagyis az élő szervezetek létezési módja.
A Washington Post szerint Kolumbia, a világ legnagyobb kokaintermelője, a kábítószer dekriminalizálását ( nem büntetett tevékenységgé nyilvánítás folyamata ) fontolgatja egy kísérletben, hogy véget vessen a Washington DC-vel közösen vívott véget nem érő “kábítószer elleni háborújának” .
Csupán két hét hivatali ideje után az ország első baloldali kormánya a „tilalom” megszüntetését javasolta – amely a kokain első, kormány által szabályozott piaca lesz. A tisztviselők a térség más baloldali kormányaival együtt dolgoznának törvénykezésen és szövetségeken keresztül annak érdekében, hogy “országukat a kábítószer-dekriminalizálás laboratóriumává alakítsák”.
“Itt az ideje egy új nemzetközi egyezménynek, amely elfogadja, hogy a kábítószer elleni háború kudarcot vallott ” – mondta Gustavo Petro elnök e havi beiktatási beszédében.
A lépés valószínűleg felborítaná az ország régóta fennálló (és nyereséges) kábítószer-ellenes kapcsolatát az Egyesült Államokkal – amelynek múltbeli és jelenlegi tisztviselői is vészharangot fújnak.
A DEA egy korábbi tisztviselője, aki névtelenül nyilatkozott, mert jelenlegi munkaadója nem hatalmazta fel, hogy beszéljen az ügyben, azt mondta , attól tart, hogy a lépés korlátozza az ügynökség azon képességét, hogy együttműködjön a kolumbiaiakkal a kábítószer-csempészettel kapcsolatos nyomozásban.
” Fokozatosan megölné az együttműködést ” – mondta. „Ez pusztító lenne, nemcsak regionálisan, hanem globálisan is. Mindenki kívülről befelé harcolna.” -WaPo
Jonathan Finer, Biden Fehér Ház nemzetbiztonsági tanácsadó-helyettese, aki a beiktatása előtt találkozott Petroval az Egyesült Államokban, azt mondta, hogy “az Egyesült Államok és a Biden-kormány nem támogatja a dekriminalizálást”.
Az Egyesült Államok dollármilliárdokat költött a kokaingyárak felkutatására és elpusztítására irányuló stratégia finanszírozására Kolumbia vidéki területein, az amerikai hírszerzés és más ügynökségek pedig támogatták Kolumbia több évtizedes katonai erőfeszítéseit, hogy megszabadítsák az országot a kokaintól, a növénytől, amelyből kokain származik.
A kábítószer elleni több mint fél évszázados háború ellenére a kokaintermelés rekordszintet ért el a legújabb adatok szerint.
Petro drogcárja, Felipe Tascón szerint ez egy ritka lehetőség a kokaintermelő országok, például Peru és Bolívia kormányainak egyesítésére, amelyeket hasonlóan baloldaliak vezetnek.
A kinevezése óta adott első interjújában a közgazdász azt mondta , hogy szeretne találkozni az említett országokban dolgozó kollégáival, hogy megvitassák a regionális szintű dekriminalizálást . Végül abban reménykedik, hogy egy egységes regionális blokk újratárgyalhatja a nemzetközi drogegyezményeket az ENSZ-ben.
Belföldön Petro kormánya azt tervezi, hogy támogatja a kokain és a marihuána dekriminalizálását célzó jogszabályokat . Azt tervezi, hogy véget vet a légi permetezésnek és a kokairtás kézi kiirtásának, amely a kritikusok szerint méltánytalanul a szegény vidéki gazdákat célozza meg. Tascón érvelése szerint a kokain értékesítésének szabályozásával a kormány kicsavarná a piacot a fegyveres csoportoktól és kartellektől. -WaPo
“A kábítószer-kereskedők tudják, hogy üzletük attól függ, hogy betiltják” – mondta Tascón, hozzátéve: ” Ha úgy szabályozzák, mint egy nyilvános piacot, akkor eltűnnek a magas profitok, és megszűnik a kábítószer-kereskedelem. “