Mi az ÉLET? Az élet – a materialista világnézet szerint – az anyag legmagasabb rendű szerveződése, definiálása a természettudományok legnehezebb feladatai közé tartozik. Nem rendelkezünk az élet olyan tömör, pontos meghatározásával, amelyet a tudományos közösség egyöntetűen elfogadna, de van olyan világnézet-semleges meghatározás is, miszerint az élet nem más, mint a világ fejlődési folyamata. Biológiai értelemben az élet a biológiai rendszerek, vagyis az élő szervezetek létezési módja.
Kismértékben orvosság, nagymértékben méreg. Nagyon kevesen vannak, akiknek az életéhez nem tartozik hozzá a mindennapos kávézás. Sőt,a fekete fogyasztása ma már kikapcsolódásként is megjelenik a munkahelyen. Azaz az óránként járó tíz perces kikapcsolódást, vagy egyéb szüneteket a kollektíva egy kávéval üti el. Nos, van egy rossz hírünk: a kávét is túl lehet adagolni. Sőt, a rendszeres túlzott fogyasztásának súlyosabb következményei is lehetnek.
Ha az alábbi öt tünet bármelyike már veled is előfordult, lehet, el kellene gondolkodnod a kávéfogyasztási szokásaidon. Vagy akár meg is szabadulhatnál a fekete nedűtől. Legalábbis egy időre.
1. Sűrű mosdóhasználat
A kávé vízhajtó hatású. A szervezetből pedig kihajtja a vizet. A koffein ráadásul a vesék és belek működésére is rossz hatással van, így akár óránként is a mosdóban találhatjuk magunkat.
2. Álmatlanság
A sok kávé fogyasztása befolyással bír egy olyan hormon működésére, ami az elalvásért felelős. A késő délután, vagy lefekvés előtt fogyasztott kávé így az éjszakánkra is hatással lehet, ami kialvatlansághoz és fáradtsághoz vezethet.
3. Szorongás
A kávét ébredéshez fogyasztjuk. Túlzott fogyasztása azonban idegességet okozhat, amely szorongásba csaphat át.
4. Hasi panaszok
A rendszeresen kávézók többsége az első kávéját éhgyomorra fogyasztja. Ennek köszönhetően jó esély van arra, hogy hasfájdalmaink lesznek majd. Érdemes a reggeli utánra hagyni az “ébresztő” feketét.
5. Tikkelés
A túlzott kávéfogyasztás az izmokra is hatással lehet, így kényszeres mozgásokat is okozhat a szervezetünkben. A leggyakoribb a szemhéjak mozgása, és annak sűrűsége. “Kávémérgezés” eredményeként tikkelhetünk is.
forrás: ripost.hu