Mi az ÉLET? Az élet – a materialista világnézet szerint – az anyag legmagasabb rendű szerveződése, definiálása a természettudományok legnehezebb feladatai közé tartozik. Nem rendelkezünk az élet olyan tömör, pontos meghatározásával, amelyet a tudományos közösség egyöntetűen elfogadna, de van olyan világnézet-semleges meghatározás is, miszerint az élet nem más, mint a világ fejlődési folyamata. Biológiai értelemben az élet a biológiai rendszerek, vagyis az élő szervezetek létezési módja.
SHANGHAI, április 18. (Reuters) – A bezárás okozta feszültségek felfedték a megosztottságot a sanghaji lakosok között, szembeállítva a fiatalokat az idősekkel, a helyieket a kívülállókkal, és mindenekelőtt a COVID-negatívokat a COVID-pozitív emberekkel.
Sanghaj 25 millió lakosa, akiknek többsége lakótömbökben él, új közösségi kötelékeket kovácsolt a város koronavírus-járványa idején cserekereskedelem és csoportos vásárlások, valamint élelmiszermegosztó állomások létrehozása révén.
De mivel a néhány hete tartó bezárásnak még nincs vége, a városi toronyházak zsalugáterei mögött is felerősödnek a frusztrációk, gyakran a WeChat üzenetcsoportjain belül.
Az egyikben konfliktus robbant ki, amikor egy nő, akit központi karanténba vittek – ahol negatív lett a tesztje -, azzal vádolta meg szomszédját, hogy feljelentette a hatóságoknál.
Nem szokatlan, hogy a WeChat csoportok felépítésében megosztják a teszteredményeket, és pozitív eseteket jelentenek be, miközben a hatóságok megpróbálnak megbirkózni a legnagyobb kínai járványkitöréssel, amióta a vírust először 2019 végén Vuhanban azonosították.
Az egyik amerikai állampolgárral közölték, hogy egy karanténközpontba küldik, miután egy vegyes teszt eredménye, beleértve az övét is, a múlt héten pozitív lett, ami pánikot váltott ki. Három másikat, akiknek a mintája a szintén pozitív volt, karanténba vitték, de a saját otthoni tesztjeik továbbra is negatívok.
“A csoportos csevegések során olyanokat mondogattak, mint “ó, a pozitív emberek még mindig itt vannak, a pozitív emberek még mindig itt vannak?” – mondták az érintettek
A COVID-19-re érzékenyebb idős lakosok is követelték a pozitív megbetegedések azonnali kizárását a lakhelyükről.
“Mivel a média túlzásba viszi a betegséget, és mivel az idősek gyengébb immunrendszerrel rendelkeznek, jobban félnek a vírustól, mint a fiatalok” – mondta egy lakos, aki látta ezt.
Egy másik külföldi lakost, akit csak Alexyként akartak azonosítani, a szomszédok COVID-pozitívnak gyanították, amikor a teszteredményét nem sikerült feltölteni az egészségügyi alkalmazásába.
A társasház ( ahol él ) vezetése megpróbálta megakadályozni, hogy családja étel vigyen neki, hacsak nem osztják meg az otthoni tesztek eredményeit a többi lakossal – ez a követelés több sanghaji lakos szerint széles körben elterjedt, és sérti a magánéletet.
“Nincsenek irányelveik, és a CDC (Center for Disease Control) szolgálatai túlterheltek” – mondta. “Úgy érezték, életük legfontosabb küldetése, hogy egyszerre játszhatnak orvost, rendőrt és bírót.”
Néhány embernek megtagadták, hogy otthonukba visszatérjenek, és elrendelték, hogy szállodákban szálljanak meg, miután kiengedték a központi karanténból, megsértve ezzel az állami irányelveket.
Egy másik külföldi lakos, akinek a tesztje pozitív lett, azt mondta, inkább a lakásába zárták, mintsem központi karanténba küldték, a szomszédok legnagyobb bánatára, akik arra kérték, hogy távozzon, megpróbálták kizárni a csoportos élelmiszerrendelésekből, és még hivatalos bocsánatkérést is követeltek tőle.
Az egyik szomszéd „idegen szemétnek” nevezte, míg egy másik hazugságokat terjesztett a mentális egészségével kapcsolatban, és a lakóbizottság sem segített – mondta.
“Láttam képernyőképeket, amelyeken a lakók egymás között beszélik meg, hogy ki, és milyen módon zaklasson, és gyakoroljon nyomást rám” – mondta, hozzátéve, hogy amint tud, elköltözik.
David Stanway, Josh Horwitz, Andrew Galbraith, Engen Tham és a sanghaji híradó riportja; Vágó: Stephen Coates