Mi az ÉLET? Az élet – a materialista világnézet szerint – az anyag legmagasabb rendű szerveződése, definiálása a természettudományok legnehezebb feladatai közé tartozik. Nem rendelkezünk az élet olyan tömör, pontos meghatározásával, amelyet a tudományos közösség egyöntetűen elfogadna, de van olyan világnézet-semleges meghatározás is, miszerint az élet nem más, mint a világ fejlődési folyamata. Biológiai értelemben az élet a biológiai rendszerek, vagyis az élő szervezetek létezési módja.
Az emberek többsége általában éjszaka tölti a telefonját. Az utolsó használat után felteszi a töltőre, és ébredéskor veszi le. Ezt nem szabad csinálni!
A helyzet ugyanis az, hogy már régen nem igaz az a közvélekedés, miszerint a rövid ideig tartó, többszöri töltés rosszat tesz az akkumulátornak. Éppen fordítva igaz: a modern Li-ion akkumulátorokkal akkor teszünk rosszat, ha azután is töltésen hagyjuk őket, hogy már teljesen feltöltődtek. Ilyenkor ugyanis amint kicsit lejjebb esik a töltöttség, az aksi automatikusan újratöltődik, ami rengeteg apró lökéshez vezet, ami nem tesz jót az akkumulátornak.
Míg korábban valóban igaz volt az, hogy érdemes mindig fullra tölteni az aksit, ez ma már nagyon nem így van, így hát ha feltöltődött a telefon, érdemes azonnal levenni a töltőről – ami valljuk be éjjel, alvás közben elég nehézkes.
Aki viszont éjszaka tölti a telefonját, az gyakorlatilag folyamatosan gyilkolja az akkumulátort, ami sok más mellett szintén hozzájárulhat ahhoz, hogy egy-két év elteltével kénytelenek legyünk megállapítani, a telefon már megint nem bír ki egy teljes napot sem.
A legjobban akkor járunk el, ha napközben időről időre rátöltünk az aksira. Ha tehetjük, ne gépről, hanem konnektorról töltsük, illetve ha megengedhetjük magunknak, akkor a töltés idejére állítsuk a telefont repülőgép üzemmódba. Ha nagyon sürgős a dolog, akkor a képernyőt se kapcsolgassuk töltés közben, hiszen az is fogyaszt.