Mi az ÉLET? Az élet – a materialista világnézet szerint – az anyag legmagasabb rendű szerveződése, definiálása a természettudományok legnehezebb feladatai közé tartozik. Nem rendelkezünk az élet olyan tömör, pontos meghatározásával, amelyet a tudományos közösség egyöntetűen elfogadna, de van olyan világnézet-semleges meghatározás is, miszerint az élet nem más, mint a világ fejlődési folyamata. Biológiai értelemben az élet a biológiai rendszerek, vagyis az élő szervezetek létezési módja.
Mars Wrigley, a Snickers édességszelet gyártója pénteken bocsánatot kért a Snickers termékbevezetéséért, amely a kínai közösségimédia-felhasználók szerint arra utalt, hogy Tajvan egy ország.
Pénteken haragot váltottak ki a Weibo kínai mikroblog-platformon azok a videók és képek, amelyeken egy Snickers webhely egy limitált kiadású Snickers bárt reklámoz, és azt állítja, hogy a termék csak Dél-Korea, Malajzia és Tajvan “országaiban” kapható.
A Mars Wrigley később bocsánatkérést tett közzé a Snickers China Weibo fiókjában, és közölte, hogy a vonatkozó tartalmat módosították.
“A Mars Wrigley tiszteletben tartja Kína nemzeti szuverenitását és területi integritását, és üzleti tevékenységét a helyi kínai törvények és előírások szigorú betartásával végzi” – tette hozzá Mars Wrigley.
A közösségi oldalak visszhangja azonban nem csillapodott, mivel sok felhasználó dühös volt amiatt, hogy az amerikai cég nyilatkozata szerint Tajvan nem Kína része, a kínai külpolitika sarokköve.
“Mondd ki: Tajvan Kína területének elválaszthatatlan része!” olvasható egy megjegyzés a Snickers China Weibo-fiók bejegyzése alatt, amely 8000 kedvelést kapott.
Tajvan kérdése a kínai brutális polgárháború eredménye, amely 1949-ben azzal ért véget, hogy a legyőzött nacionalisták a szigetre menekültek, miközben a győztes Kínai Kommunista Párt átvette az irányítást a szárazföld felett.
Peking Tajvant területe részének tekinti, és soha nem mondott le arról, hogy erőszakot alkalmazzon a sziget ellenőrzése alá vonására. Tajvan elutasítja Kína szuverenitási követeléseit, és azt állítja, hogy a sziget jövőjéről csak a lakosság dönthet.
A Snickers csatlakozik azoknak a külföldi márkáknak a hosszú listájához, amelyek kénytelenek voltak bocsánatot kérni, miután a kínai közösségimédia-felhasználók felszólították őket, amiért nem Peking által preferált nómenklatúrát használták a szigetre: Tajvan tartomány vagy Tajvan (Kína).
A Snickers reklámja miatti felháborodást a kínai szárazföldi Tajvan körüli érzékenység az elmúlt évtizedek legmagasabb szintjére emelte, miután Nancy Pelosi, az Egyesült Államok képviselőházának elnöke kedden a szigetre látogatott, ami arra késztette Kínát, hogy példátlan éles tüzelési gyakorlatokat jelentsen be a sziget körül, és hosszú ideig tart. a tajvani termékek behozatali tilalmainak listája.
Reuters, ( Beszámoló: Eduardo Baptista; szerkesztő: Jason Neely és Susan Fenton )