loading...
[ads]

Pap Bianka 17 évesen paraúszó világbajnok lett Mexikóban! GRATULÁLUNK! ( VIDEÓ )

A 17 éves Pap Bianka az első helyet szerezte meg 100 háton a mexikóvárosi paraúszó-világbajnokságon.

„Nagyon örülök neki, mert ez az első világbajnoki érmem. Igazán különleges érzés. Nehéz felkészülésen vagyunk túl, de megérte a kemény munka! A verseny folytatódik, úgy tervezem, ezen a világbajnokságon is nyerek még érmet!" – idézte az úszót a Magyar Paralimpiai Bizottság közleménye.

Pap már eddig is eredményes versenyző volt, a tavalyi paralimpián egy ezüst- és egy bronzérmet szerzett, és nyert már Európa-bajnokságot is. Mexikóban egyszerre két vb is zajlik, az úszók mellett az erőemelők is most versenyeznek. Magyarországról összesen 12 induló van.

Olvass betegségekről, gyógymódokról, kutatásokról, hírekről, életmód, és tudomány kategóriában! DIABETIKA.HU >>>>>