Mi az ÉLET? Az élet – a materialista világnézet szerint – az anyag legmagasabb rendű szerveződése, definiálása a természettudományok legnehezebb feladatai közé tartozik. Nem rendelkezünk az élet olyan tömör, pontos meghatározásával, amelyet a tudományos közösség egyöntetűen elfogadna, de van olyan világnézet-semleges meghatározás is, miszerint az élet nem más, mint a világ fejlődési folyamata. Biológiai értelemben az élet a biológiai rendszerek, vagyis az élő szervezetek létezési módja.
A salátákban sokféle zöldséget szoktunk összekeverni, ami csak a kezünk ügyébe akad otthon, belevágjuk, és utána mind a tíz ujjunk megnyaljuk, hogy milyen ízletes lett. Azonban vannak bizonyos szabályok, hogy melyik élelmiszert, melyikkel nem ajánlott együtt enni.
Nem árt tudni róla, például, hogy a paradicsomot, és uborkát jó, ha nem fogyasztjuk együtt, mivel nagyon eltérő az emésztési idejük. Míg az egyiket megemésszük, a másik még a gyomrunkban fog erjedni, és ez puffadáshoz, és emésztési problémákhoz vezethet.
A paradicsom savasító, az uborka pedig lugosító hatással rendelkezik, ha együtt fogyasztjuk őket, akkor reakcióba lépnek egymással, és ennek következtében ásványi sók rakodnak le a szervezetünkben, és nehezebb lesz az emésztés.
Nézzük, még milyen fontos étkezési szabályok vannak:
-gyümölcsöt soha ne fogyasszunk közvetlenül étkezés után, mert megnehezedik az emésztés, és rothadásnak indul
-halat és sajtot ne fogyasszunk együtt, mert a kétféle fehérje nem feltétlenül fér össze egymással, és rothadás alakulhat ki
-ne együnk tojást hússal, hiszen így szintén két típusú fehérjét fogyasztunk
-gyümölcsöt ne párosítsunk sajttal, túróval
-piros dinnyét ne együk együtt a sárga dinnyével
-a banán és tej párosítást is mellőzzük
forrás: tudasfaja.com